کلینیک اعتماد

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بهترین راه جهت رفع پف پلک بالا؛ انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی پف پلک بالا یا عمل جراحی پلاستیک پلک چشم می باشد. جراحی  پف پلک بالا شامل برداشتن ظریف پوست های اضافه و تنظیم چربی های داخل پلک می باشد. در این عمل جراحی، می توان دو پلک فوقانی را با هم و پلک های تحتانی را نیز با هم جراحی كرد؛ ولیکن در اكثر موارد، پف پلک های فوقانی و پایینی به صورت همزمان عمل می شوند.

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

عمل بلفاروپلاستی (blepharoplasty) یا جراحی زیبایی پلک: بعد از جراحی بینی، یكی از رایج ‏ترین عمل‏های زیبایی در ایران محسوب می‌شود. ممکن است پلکهای بالایی و گاهی اوقات پلکهای پایینی چشم شما، به عنوان بخشی از روند پیری، و یا بصورت ارثی، افتادگی پیدا کرده و یا ضعیف و شل شده باشند. همچنین ممکن است ابروهای شما به عنوان بخشی از همان فرآیند، آویزان شده یا افتادگی داشته باشند. این فرآیند را افتادگی پلک می نامند. شما با عمل جراحی پلک، طی مدت زمانی بین 1 تا 3 ساعت، می‌توانید حالت خسته و افتاده ی چشمها و افتادگی پلکهای خود را درمان کرده و چشمانی جذاب، شاداب و جوان داشته باشید. در این عمل، افتادگی پلک های بالا، و همچنین پف زیر چشم کاملا اصلاح می شوند.

چرا جراحی پلک انجام می شود؟

پوست و چربی اضافی پلک فوقانی می تواند باعث ایجاد پلک سنگین ، ظاهر پیری ، پف کرده و گاهی اوقات زمینه دید فوقانی را مسدود کند. بلفاروپلاستی فوقانی برای از بین بردن پوست و چربی اضافی انجام می شود و می تواند زمینه بینایی را بهبود بخشد.جراحی پلک دوتایی ، جراحی پلک آسیایی نیز نامیده می شود ، برای ایجاد یا افزایش چین خوردگی پلک فوقانی انجام می شود. این نوع جراحی برای “غرب زدگی” ظاهر پلک روی مردم آسیا انجام می شود.

مزایای جراحی پلک

عمل پلک مزایای زیبایی، عملکردی، و روانی زیادی را به همراه دارد. این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

چشمان شما جوان تر و شاداب تر به نظر برسند.

حتی بدون آرایش ظاهری شاداب تر داشته باشید.

بهبود میدان دید که به دلیل افتادگی پلک به وجود آمده است.

افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

بلفاروپلاستی

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

جراحی پلک چگونه انجام می شود؟

پس از معاینه دقیق پلک‌ها و بررسی وضعیت چشم بیمار توسط پزشک متخصص،کلینیک اعتماد و تشخیص به انجام جراحی پلک، ابتدا بی حسی موضعی، در محل جراحی اعمال می‌گردد. در این شیوه، بیمار بدون بیهوشی و در حالت هوشیاری کامل، صرفاً احساس درد و ناراحتی را در اطراف پلک از دست می‌دهد. پس از بی حسی کامل، پزشک برش‌های لازم را در اطراف پلک ایجاد می‌نماید و بعد از آن، پوست و چربی اضافه این ناحیه که باعث ایجاد ظاهری نامطلوب (پف کردگی، چین و چروک و افتادگی پلک) در اطراف چشم بوده است را برمی‌دارد.

مراقبت بعد از عمل جراحی پلک

جراح لیست کاملی از دستورالعمل های بعد از عمل را ارائه می دهد. بعضی از این دستورالعمل ها شامل موارد زیر می باشد:
مزایای بلفاروپلاستی

چه کسانی می توانند عمل پلک انجام دهند؟

این عمل معمولا بر روی افرادی با سن بالاتر از 30 سال انجام می شود. اما گاهی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث می شود که در سنین پایین تر هم انجام شود.

در برخی افراد شیار پلک بالا بدرستی تشکیل نشده است. لذا این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل پلک هستند.

این عمل برای ترمیم شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام می پذیرد. در این جراحی پلک، عملکرد پلکها اصلاح می شود.

عمل پلک برای جوان سازی پلکها در افراد مسن هم بکار می رود که یک عمل زیبایی محسوب می شود.

نکته: در صورت وجود بیماری چشمی مانند گلوکوم، خشکی چشم، شبکیه جدا شده، اختلالات تیروئید، مانند بیماری گریوز و تیروئید کم کار یا بیش فعال، بیماری قلبی عروقی، فشار خون بالا یا سایر اختلالات گردش خون و دیابت، حتما این امر را به پزشک خود اطلاع دهید.

چگونه برای جراحی پلک آماده می شوید؟

قبل از جراحی پلک ، بیمار باید یک معاینه دقیق و بحث در مورد بلفاروپلاستی و خطرات و مزایای بالقوه مرتبط با این روش داشته باشد. بیمار باید دستورالعمل های قبل از عمل پزشک را به دقت دنبال کند و دستورالعمل های بعد از عمل را قبل از روز جراحی کاملاً بررسی کند. با این کار بیمار می تواند داروهای تسکین درد یا موارد ضروری مانند بسته های ژل ، اشک مصنوعی و گاز در خانه قبل از بازگشت از عمل جراحی داشته باشد.

کاربردهای جراحی پلک

هزینه جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

هزینه جراحی پلک به عوامل گوناگونی وابسته است و نیازمند بررسی پلک می‌باشد؛ به همین دلیل نمی‌توان بدون ویزیت بیمار و تخمین مشکلات پوست اطراف چشم، مبلغ دقیقی را برای آن برآورد نمود. شما می توانید جهت مشاوره و یا اطلاع از هزینه عمل با مشاورین کلینیک ما تماس بگیرید.
اسکرول به بالا