کلینیک اعتماد

جستجو...
آخرین مقالات
عوارض استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

عوارض استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

عوارض تیغ برای رفع موهای زائد اثرات منفی بر روی پوست گذاشته، بطوری که کارشناسان حوزه زیبایی پوست و مو تصمیم به ابداع روش های جدید نمودند. از آنجایی که خارج کردن ریشه مو، رشد مجدد آن را به تاخیر می انداخت اولین روش پیشنهادی استفاده از انواع موم و وکس بود. با پیشرفت علم و مشاهده اثرات لیزر روش ابداعی بعدی استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بود.

عوارض تیغ برای رفع موهای زائد

تیره شدن پوست بدن بعد از استفاده از تیغ

مهمترین عوارض استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد سیاهی پوست بعد از مدت ها است. تیغ نه تنها موهای زائد بلکه مقداری نازکی از پوست را از بر می دارد؛ موهای زائد در ابتدای کار چندان تیره و ضخیم نیستند. این استفاه از تیغ که باعث تیره و ضخیم شدن موهای زائد می شود. گاه این کار باعث می شود که موهای زائد چندین برابر شده و رشد آنها افزایش یابد.

سرعت رشد موهای زائد نیز تحت تاثیر تیغ افزایش می یابد و هر بار که شما از این روش برای رفع موهای زائد استفاده کنید رشد موهای زائدتان افزایش می یابد و پوست رنگ اصلی خود را از دست داده و تیره تر شود.

عوارض استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

خشکی پوست بعد از استفاده از تیغ

از دیگر عوارض تیغ برای رفع موهای زائد رایج بعد از استفاده از تیغ خشکی پوست است. همانطور که گفته شد بعد از استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد پوست به مقدار قابل توجهی خشک می شود. این خشکی پوست را ضخیم نموده و برای همین موهای زائدی که رشد می کنند، به پوست آسیب می رسانند.
خشکی پوست باعث خارش در پوست می شود؛ از این رو برای کم کردن عوارض ناشی از خشکی پوست بهتر است آن را چرب کرده و از لوسیون ها برای کمک به پوست کمک بگیرید.

زیرپوستی شدن موهای زائد بعد از استفاده از تیغ

 اگر مو به جای رشد از طریق سطح پوست، به درون پوست رشد کند، به موی زیر پوستی تبدیل شده و باعث بروز برآمدگی های دردناک و ملتهب می شود. اگر موی زائد به صورت زیر پوستی یا گاهی برگشتی رشد کند بعد از مدتی شاهد آن خواهید بود که خود را به شکلی یک جوش چرکین نشان داد. اگر بدشانس باشید و عفونت زیادی پوست را در بربگیرد گاه ممکن است مجبور به انجام عمل موی برگشتی نمایید که خود درد و مشکلات زیادی به همراه دارد؛ اما در اغلب اوقات می توان با خارج کردن موی زائد زیر پوستی این مشکل را خارج نمود.

خارش پوست بعد از رشد مجدد موهای زائد

خارش پوست بعد از رشد مجدد موهای زائد

 شیو کردن یا اپیلاسیون اغلب می تواند باعث خارش پوست شود ؛ این خارش حدود ۱ الی ۵ روز پس از اصلاح و با شروع رشد مجدد موها آغاز می شود. بدتر این که، اگر تن به خاراندن مداوم ناحیه ی خارش دار بدهید، ممکن است این ناحیه دچار زخم شود. این عارضه بیشتر در قسمت هایی نظیر بیکینی و زیر بغل رخ می دهد. این موضوع لزوم رسیدگی به پوست و چرب کردن آن را در دوره رشد موهای زائد الزامی می نماید.

بریدگی و سوزش بعد از استفاده از تیغ

 هنگامی که تیغه کند شود و یا هنگامی که برای شیو کردن عجله کنید، دچار بریدگی های ریزی بر روی پوست خود خواهید شد؛ این بریدگی ها معمولا دردناک هستند و برای بهبودی به زمان نیاز دارند و در صورت شدید بودن، بریدگی ممکن است تبدیل به زخم شود.

سوزش یکی از آسیب های استفاده ی مستقیم تیغ بر روی سطح پوست است. در صورت آسیب دیدن پوست بر اثر شیو کردن، پوست دچار درد، التهاب و خارش می شود.  سوزش با تیغ اغلب به این دلیل اتفاق می افتد که افراد معتقدند اگر تیغ را بیشتر فشار دهند، موهایشان از عمق بیشتری تراشیده خواهد شد! متاسفانه این کار نه تنها موها را از عمق بیشتری قطع نمی کند، بلکه فقط باعث آسیب رساندن به پوست می شود.

خشکی پوست عوارض تیغ

بهترین روش جایگزین استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

 امروز استفاده از اپیلاسیون در بین خانم های ایرانی جایگاه مناسبی دارد.
آنها ماهیانه یکبار برای از بین بردن موهای زائد و تجربه نکردن عوارض آن به مراکز اپیلاسیون مراجعه می کنند. اما باید گفت عوارض بلند مدت استفاده از اپیلاسیون نیز کم نیست. از عوارض آن باید به درد، سوختگی سطحی و افتادگی پوست اشاره نمود، اما تنها روشی که بدون حتی کمترین عوارض موهای زائد شما را موقتا نه! برای همیشه از بین می رود، لیزر موهای زائد است.

لیزر یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است. با هدف قرار دادن رنگدانه قهوه ای مو، موها را از بین می برد و از رشد مجدد آن برای مدت زمان طولانی تری از هر روش دیگر جلوگیری می کند. با چندین روش درمانی می توانید پوستی صاف و دلخواه را بدون دردسر و تحریک روش های دیگر داشته باشید.

لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد بدون اینکه پوست شما را شل و افتاده کند و یا حتی عوارض موقت بسیار زیادی مانند تیغ داشته باشد. شما را برای همیشه از دردسرهای موهای زائد خلاص می کند. پوست شما بعد از مدتی صاف و یک دست شده و هیچ موی زائد در آن رشد نمی کند. پوست بازسازی شده و تیرگی های آن بعد از مدت مشخی از بین می رود.

روش اصلاح موی زائد ناحیه تناسلی

 از آنجا که بهداشت ناحیه تناسلی به اصلاح و تمیزی آن بستگی دارد رفع موهای زائد ناحیه تناسلی دغدغه همیشگی خانم‌ها و آقایان است. لیزر کردن موهای زائد یک روش طولانی اثر بوده و اغلب مستلزم سه چهار ماه جلسات درمانی بیشتر است اما مناسب برای همه نیست، رنگ موهای شما باید تیره باشد. این کار باید زیر نظر پزشک و با نظر متخصصان انجام شود، زیرا روشی گران و برخی اوقات دردناک است.

در کلینیک اعتماد لیزر موهای زائد شما با دو دستگاه الکساندرایت و دایود انجام می دهیم. خوشحالیم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت قبلی برای لیزر موهای زائد با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

آدرس :شهرک غرب، بلوارفرحزادی، خیابان تربیت معلم، خیابان گلبان، ساختمان مداوا، واحد ۱۰، طبقه اول

۰۹۰۱۲۷۲۲۰۰۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا