کلینیک اعتماد

لیفت صورت

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یک روش جوانسازی پوست صورت است که باعث ترمیم و بهتر دیده شدن علائم ایجاد شده در صورت ناشی از پروسه پیری می شود که این علائم شامل موارد زیادی همچون چین و چروک های روی پیشانی، افتادگی بافت قسمت میانی صورت، خطوط عمیق در زیر پلک و علام زیاد دیگری می باشد که بهترین روش برای از بین بردن این علایم پیری، این روش با جراحی می باشد، البته روش های کشیدن پوست صورت بدون جراحی مانند تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با rf ، لیفت با نخ و هایفوتراپی هم می توانند به جوانسازی صورت کمک کنند.

لیفت صورت

لیفت صورت بدون جراحی (غیر تهاجمی)

مجموعه ای از روش های غیر جراحی و حداقل تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت طراحی شده اند که بدون نیاز به تیغ جراحی، نتایج قابل توجهی ایجاد می کنند و به علت داشتن خطرات کمتر، مورد توجه روزافزون قرار گرفته اند. البته تاثیر این درمان ها به اندازه جراحی نیست و بیشتر برای سنین 40 یا 50 سالگی موثرند.

 لیفتینگ صورت با جراحی

روش های جوانسازی صورت به دو گروه کشیدن پوست صورت با جراحی و کشیدن پوست صورت بدون جراحی تقسیم بندی می شوند. روشهای لیفتینگ صورت بدون جراحی شامل تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیفت با لیزر، لایه برداری صورت با لیزر،لیفتینگ با دستگاه، لیفت کردن صورت با rf، لیفتینگ صورت با نخ و هایفوتراپی می باشند که کلیه این روش ها به صورت سرپایی و بدون نیاز بع بیهوشی قابل انجام هستند.روش های غیر جراحی ذکر شده نتایج قابل مقایسه با جراحی ندارند ولی اگر در زمان مناسب استفاده شوند باعث به تاخیر انداختن زمان نیاز صورت به جراحی زیبایی پوست می شوند.

بسته به میزان تغییرات مورد نظر ویژگی های صورت، و آناتومی فرد، محل و میزان برش ها در جراحی لیفتینگ صورت متفاوت بوده، شامل موارد زیر می باشد:

لیفت سنتی یا استاندارد

لیفت با برش محدود یا مینی لیفت

لیفت گردن

در جراحی لیفتینگ صورت استاندارد، تمام صورت درمان می شود و نتایج آن طولانی مدت است. برش لیفت استاندارد یا سنتی معمولاً در خط رویش مو در شقیقه شروع می شود، به جلوی گوش رفته لاله گوش را در بر می گیرد و در قسمت پایین پوست سر در پشت گوش ختم می شود. جهت بهبود بیشتر در ناحیه گردن، ممکن است .روش دومی نیز در زیر چانه ایجاد شود. سپس پوست از بافت همبند و عضلات زیرین جدا، و به عقب کشیده می شود. ممکن است چربی صورت از خط فک و گردن جدا شده یا مجدداً توزیع شود، و بافتهای زیر گردن مجدداً لیفت شوند. معمولاً برای دستیابی به یک نتیجه طبیعی و ماندگار، لایه های عمیق تر صورت و عضلات نیز لیفت می شوند.

افراد مناسب برای انجام لیفت

سن مناسب برای لیفت بعد از 40 تا 50 سالگی است اما برای تشخیص سن مناسب لیفت انجام آزمایشات پوستی توسط متخصص ضروری است. بعد از انجام جراحی در صورت رعایت تمامی پارامترها از جمله مراقبت های بعد از عمل و انتخاب سبک غذایی سالم می توانید از 1 تا 7 سال شاهد نتایج اثربخش لیفت در جوانسازی پوست باشید.

مزایای لیفت صورت(بالاکشیدن پوست)

توصیه های بعد از عمل لیفتینگ

  • سر خود را در حالت استراحت بالاتر نگه دارد
  • برای کاهش درد و تورم، طبق توصیه پزشک از داروهای ضد درد استفاده کند و بسته های یخ روی صورت خود بگذارد
  • دستورالعمل مراقبت از زخم و زمان شروع استفاده از شامپو و صابون و انواع آنها را طبق دستور جراح خود دنبال کند.
  • طی دو ماه بعد از عمل چند بار جهت کشیدن بخیه ها و پیگیری به پزشک مراجعه کند.
  • از آرایش کردن، انجام ورزش های شدید یا هوازی، وارد آوردن فشار بیش از حد یا حرکت بر روی برش ها و اطراف آن، و رنگ کردن موها حداقل تا شش هفته خودداری کند.

هزینه عمل لیفتینگ چقدر است؟

هزینه عمل شامل هزینه جراح، هزینه بیهوشی و پیگیری بعد از عمل جراحی است. ما به شما به صورت رایگان مشاوره قبل از عمل می دهیم و برای انجام عملهای زیبایی بعدی، برایتان تخفیف های عالی در نظر می گیریم. هم چنین فعالیت های شما بعد از عمل و وضعیت سلامتی شما را پیگیری خواهیم کرد. شما می توانید جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اسکرول به بالا