کلینیک اعتماد

کاشت مو

کاشت مو  از اعمال زیبایی مهم و پرطرفدار در بین عموم می باشد. بسیاری از افراد به دلایل موروثی و یا با افزایش سن دچار ریزش مو می شوند. کاشت موی سر یکی از جراحی های پرطرفدار در دنیا است که باعث بازگشت موهای از دست رفته افراد می شود. کاشت به معنای جابه جایی فولیکول های مو از قسمت پر تراکم به نواحی کم تراکم است.

 طی این جراحی ریشه های مو از یک قسمت بدن که مقاوم هستند به قسمت های در حال ریزش پیوند زده می شود. این روش یکی از روش های موثر در بازیابی موهای از دست رفته است.  کاشت برای قسمت هایی از بدن مانند سر، ریش، ابرو، مژه و قسمت هایی که دچار ریزش هستند، قابل انجام است. در یک جلسه کاشت مو که معمولا یک روز طول می کشد ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت مو پیوند زده می شود. 

انواع روش های کاشت موی سر

عمل کاشت مو به شیوه های مختلفی انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد.

روش FIT

در این روش تارهایی از موی پشت سر به قسمت طاس جلوی سر پیوند زده می شود اما این روش به دلیل دوران نقاهت پس از عمل و نیاز به تکرار جلسات زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

روش BHT

این روش مانند روش قبل است اما تفاوت آن این است که برای پیوند از موهای سایر قسمت های بدن می توان به قسمت دچار ریزش مو پیوند زد.

روش FUT

این روش قدیمی ترین روش در جراحی کاشت است. در این روش بیمار بیهوش می شود و قسمتی از پوست سر که دارای مو می باشد به قسمت طاس سر پیونده زده می شود. این روش به دلیل درد و خون ریزی آن زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

روش SUT

این روش یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است که کمترین عارضه را دارد .این روش بدون خون ریزی و بیهوشی انجام می شود. و با استفاده از یک دستگاه اتوماتیک موها برای پیوند برداشته می شوند. با آن می توان ۱۴۰۰۰ تار مو را  کاشت.

کدام روش پیوند مو برای شما مناسب تر است؟

در میان انواع روش های کاشت مو به سختی می توان بهترین روش را انتخاب کرد چرا که هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند. کلینک رویان اعتماد با استفاده از پزشکان متخصص بهترین و مناسب ترین روش برای کاشت را برای شما انتخاب می کنند تا نتیجه ای دلخواه خود را دریافت کنید.

کاشت مو شرایط سنی دارد؟

برای کاشت هیچ شرایط سنی وجود ندارد و تمام افراد در هر سنی با توجه به شرایط بالینی و تایید از سوی پزشک می توانند این عمل را در هر قسمتی از بدن انجام دهند. حتی کودکانی که در اثر سوختگی و تصادف قسمتی از موهای خود را از دست داده اند می توانند این عمل را در کلینک معتبر ما انجام دهند.

کاشت ابروی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابروی طبیعی برای کسانی که به دلایل مختلف ابروهایشان از بین رفته و یا آسیب دیده است روشی بی خطر و مطمئن می باشد. کسانی که دارای شکستگی هستند یا مدل ابروهای طبیعی شان متناسب نیست می توانند از روش کاشت ابرو استفاده نمایند.

کاشت ابرو یک راهکار موثر برای جایگزینی یا اصلاح بخش های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم و یا مسائل ژنتیکی در افراد مشاهده می شود. شما عزیزان می توانید برای کاشت ابرو در تهران به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید.

کاشت مو عوارض دارد؟

کاشت مو عوارض بسیار کمی دارد که عوارض آن طی یک تا دو هفته از بین می رود. از جمله این عوارض بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت تورم صورت می باشد که کاملا طبیعی است. در بعضی افراد، محل برداشت ممکن است دچار قهر مو شود . بعد از ریزش اولیه ی موها به احتمال زیاد افراد رضایتی از شکل ظاهری مناطقی که در آن کاشت صورت گرفته است نخواهند داشت اما باید این را دانست که بعد از مدت زمانی خاص رشد به صورت طبیعی را شاهد خواهیم بود.

مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو

  • بعد از عمل کاشت بهتر است برای رفتن به منزل یک همراه داشته باشید و حداقل 3 روز استراحت کنید.
  • در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم را به‌ نحوی زیر سرتان قرار دهید که به حالت نیمه خوابیده باشید.
  • تا یک هفته بعد از کاشت  از انجام فعالیت‌ های سنگین که نیاز به فشار آوردن  دارند، اجتناب کنید.
  • روزانه سر را با شامپوی تجویز شده توسط پزشک به‌ صورت کاملا ملایم  شستشو بدهید. طریقه‌ی صحیح شستشو سر توسط پزشک معالج به شما آموزش داده خواهد شد.
  • مواظب باشید به سرتان ضربه نخورد. به‌ مدت دو هفته بعد از عمل لباس‌ های جلو بسته نپوشید و مراقب باشید موقع تعویض لباس آن را روی موهایتان نکشید.
  • گرد‌ و‌ غبار و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به فولیکول‌ های مو آسیب وارد می‌کند.

هزینه کاشت مو

هزینه ی کاشت مو  بستگی به نوع کاشت مو، تعداد فولیکول های انتقالی و تخصص گروه پزشکی دارد. در نتیجه نمی توان هزینه ای دقیق برای آن اعلام کرد  و لازم است در جلسه ی مشاوره ی اولیه نسبت به این هزینه صحبت شود. جهت مشاور با ما تماس حاصل فرمایید.

اسکرول به بالا