کلینیک اعتماد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدار ترین روش های رفع موهای نا خواسته بدن است که طی سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر ابزار مدرن و جدید است که به وسیله پرتوهای نور با طول موج متناسب در رفع مشکلات پوستی، جوانسازی و از بین بردن موهای زائد کاربرد دارد.

انواع دستگاه های لیزر پوست

لیزرها انواع مختلفی دارند که در برطرف کردن موهای زائد، ضایعات پوستی و عروقی،درمان آکنه، جوانسازی ، جراحی و … کاربرد دارند. برخی از انواع لیزهای پوست عبارتند از:

لیزر فرکشنال CO2

این لیزر یک لیزر تکنیکی غیر جراحی برای جوان سازی پوست است. در روش لیزر فرکشنال CO2 یک پرتو واحد لیزر به پوست تابانده می شود و هزاران نقطه از پوست را پوشش می دهد. لیزر فرکشنال CO2 آسیب های ناشی از آفتاب و پیری پوست را رفع می کند و  به عنوان یک لیزر حد واسط، قادر است روی لایه سطحی و لایه میانی پوست اثر بگذارد.

لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوییچ یک لیزر کاملا پیشرفته و تخصصی است که طول موج آن ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر می‌باشد. این طول موج جهت بهبود انواع لک های صورت و بدن، ماه گرفتگی و خال های مادر زادی و پاک کردن تتو به کار می رود. این لیزر یک تکنیک موثر برای از بین بردن و یا کم رنگ کردن لک‌های پیری می‌باشد.

لیزر اربیوم

لیزر اربیوم با آسیب رساندن به پوست با روشی دقیق برای تحریک فرآیندهای طبیعی احیا پوست طراحی شده است. تاثیر این لیزر مانند روش های لایه برداری پوست است با این تفاوت که در این روش، وقتی سلول‌ها به صورت هدفمند تخریب می‌شوند، گرمای قابل توجهی به بافت‌های اطراف نفوذ نمی‌کند. علاوه بر این، لیزر اربیوم انرژی را در قالب انفجارهای ضربان دار به پوست القا می‌کند.

منع استفاده از لیزر موهای زائد برای این افراد 

مزایای لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که عبارت اند از  اصلاح کردن ، موم انداختن ،استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن. لیزر کردن موهای زائد روش بهتری در مقایسه با سایر روش ها است زیرا در آن موهای زائد دیرتر رشد می کنند همچنین استفاده از این روش بسیار سریع و موثر است.

توصیه های بعد از لیزر

عوارض لیزر پوست

لیزر پوست در حالت عادی عوارض جدی ندارد. عوارض طبیعی و کوتاه مدت لیزر می تواند تنها قرمزی، سوزش و خارش خفیف باشید که خیلی زود از بین می رود. ممکن است شنیده باشید که لیزر می تواند باعث ایجاد سرطان یا نازایی شود اما پرتو لیزر تنها چند میلی متر به پوست نفوذ می کند و اصلا به اندام های داخلی نمی رسد که بخواهد مشکلی را ایجاد کند. پرتو لیزر نوری است و خاصیت پرتو هایی مانند فرابنفش و ایکس که می توانند باعث ایجاد اختلال در تکثیر سلول شوند و سرطان ایجاد بکنند ندارد. 

لیزر پوست در صورتی که توسط افراد غیر متخصص انجام شود می تواند باعث عوارض جدی شود. به طور مثال زاویه تابش اشعه لیزر باید همیشه در وضعیت صحیحی باشد و برای صورت هم باید از چشم بند استفاده کرد تا به چشم ها آسیب وارد نشود. در کلینیک رویان این امر توسط اپراتور حرفه ای انجام می پذیرد و بدون ایجاد عارضه خاصی لیزر پوست انجام می گیرد.

به حداقل رساندن خطرات و عوارض لیزر

همان طور که گفتیم لیزر پوست اگر توسط اپراتور غیر حرفه ای انجام شود می تواند باعث مشکلاتی در پوست شود. بنابراین اولین قدم برای دوری از عوارض لیزر پوست باید انتخاب یک مرکز معتبر باشد.دستگاه لیزر باید متناسب با رنگ پوست انتخاب شود و باید از آخرین تکنولوژی روز برخوردار باشد. دستگاه های جدیدتر عملکرد بهتر و احتمال بروز عوارض کمتری دارند.بعد از لیزر نباید در معرض آفتاب مستقیم قرار گرفت و در صورت اجبار باید هر دو ساعت کرم ضد آفتاب را تمدید کردو همچنین باید تا دو روز از حمام رفتن اجتناب نمود و ا از مواد آرایشی نیز نباید استفاده کرد. پزشک شما با توجه به وضعیت شما و محل لیزر دستورالعمل های دقیق تری را به شما می دهد.

هزینه لیزر موهای زائد

قیمت لیزر موهای زائد با توجه به ناحیه لیزر متفاوت می باشد. در صورتی که چند ناحیه کوچک از بدن خود را لیزر کنید هزینه آن بسیار کمتر است.  همچنین پکیج لیزر کل موهای بدن شامل صورت نمی شود و در صورتی که می خواهید لیزر موهای پشت لب، خط ریش، چانه، گردن و غیره را انجام دهید باید نواحی مورد نظر را به لیزر موهای زائد کل بدن اضافه کنید که در این شرایط هزینه آن افزایش پیدا می کند. برای اطلاع از قیمت دقیق لیزر موهای زائد کل بدن توانید با ما تماس حاصل فرماید.

اسکرول به بالا