کلینیک اعتماد

فیلر

تزریق فیلر چیست؟ و انواع آن

در تزریق فیلر یک لایه و یا یک بافت بسیار نرم از فیلر به پوست تزریق می شود که قصد اصلی از انجام این تزریق، پر کردن چین و چروک های صورت و بازگرداندن ظاهر و بافتی نرم تر به صورت می باشد. این تزریق در نقاط مختلف صورت امکان پذیر است و انواع مختلف با ماندگاری های مختلف دارد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

مهمترین مزایای ژل یا فیلر

تزریقی سریع که با بی حسی موضعی

نتایج سریع با کمترین میزان عوارض

ایجاد تغییرات نامحسوس

چربی انسانی

در این نوع تزریق، چربی بدن خود فرد توسط تجهیزات خاص، از بدن گرفته می شود و پس از قرار دادن در دستگاه سانتریفوژ، مورد استفاده برای تزریق قرار می گیرد. چربی برداشت شده از بدن به صورت تصفیه شده به پوست صورت تزریق می شود تا به گونه ها و شقیقه ها، قسمت زیری چشم و دیگر قسمت های مورد نیاز، حجم مد نظر را بازگرداند. این نوع تزریق از چربی فقط باید توسط پزشک متخصص  کلینیک اعتماد انجام شود تا نتیجه ای بدون نقص و امن از آن حاصل شود.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید، از ماده ای سازگار با بدن ساخته شده است و سبب چاق یا پر شدن قسمت مورد نظر می شود. این نوع ژل، بافتی نرم و ژله ای مانند دارد و محبوب ترین و مرسوم ترین فیلر در سراسر جهان می باشد. فیلر های هیالورونیک اسید، نتیجه ای موقت دارند، که بازه ی آن حدود 6 تا 12 ماه است. اکثر این ژل ها با لیدوکائین (بی حس کننده ی موضعی) ترکیب می شوند تا در زمان درمان و بعد از تزریق، افراد حس ناخوشایند کمتری داشته باشند.

کلسیم هیدروکسیل اپاتیک

کلسیم هیدروکسیل اپاتیک ماده ی است که از استخوان بدن انسان حاصل می شود. این ماده برای استفاده به صورت میکروسکوپی در ژل های نرم دیده می شود، ثبات این ها به طور معمول بیشتر از نوع هیالورونیک می باشد و دوام آن به طبع بیشتر خواهد بود و در بیشتر موارد، دوام آن به 12 ماه می رسد، استفاده از این سبب تحریک تولید کالوژن ها می شود و بیشتر برای خط های عمیق صورت و همچنین چین و چروک های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی ال لاکتیک اسید

پلی ال لاکتیک اسید، سازگار با محیط است و این بدان معناست استفاده از آن در بدن ضرری به بدن انسان نمی رساند و سال هاست از آن در تجهیزات پزشکی استفاده می شود؛ مانند بخیه های جذب شونده. محصولات پلی ال لاکتیک اسید، جزو محرک های کلاژن دسته بندی می شود. استفاده از آن برای رفع  چین و چروک های عمیق صورت مورد استفاده قرار می گیرد و دوام آن به 2 سال می رسد.

ماندگاری تزریق ژل

در خصوص ماندگاری تزریق در نقاط مختلف صورت باید گفت که این ماندگاری به سه عامل بستگی دارد: نوع تزریق، محل تزریق و پوست فرد. هر چه تراکم مواد تزریق شونده بیشتر باشد و هر چه تزریق، عمیق تر در ناحیه ای انجام پذیرد، ماندگاری نیز به تبع افزایش خواهد داشت. تزریق های هیالورونیک اسید از موقت ترین نوع تزریق هستند که به طور معمول بین 6 تا ۱۲ ماه ماندگاری و دوام دارند.

مراحل تزریق فیلر

نقطه گذاری صورت

پاکسازی و بی حسی

تزریق

تمیز کردن و ریکاوری

اقدامات و آمادگی قبل از تزریق فیلر

پیش از تزریق فیلر، دستورالعمل های لازم از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. چند هفته پیش از تزریق، مصرف آسپیرین، ژلوفن، ویتامین E و یا هر گونه دارویی که احتمال کبودی را افزایش می دهند، باید قطع شوند. به همین خاطر، مصرف هر نوع دارویی باید به پزشک گزارش داده شود.

به چه افرادی تزریق ژل پیشنهاد نمی شود؟

تزریق ژل ها ضرر خاصی برای سلامتی افراد ندارد، اما در صورت باردار بودن فرد و یا شیردهی به فرزند و یا ابتلا به عفونت های سینوسی، باید این عمل را به تعویق انداخت. این امر در خصوص تمامی تزریق ها صدق می نماید. این تزریق ها نباید قبل از جراحی ها و مراقبت های دندان و دهان صورت گیرد.

مراقبت های چند روز اولیه پس از تزریق ژل

تا 3 روز بعد از تزریق، بهتر است از هر گونه ورزش و تمرینات حرفه ای پرهیز شود. همچنین، بهتر است فرد تا 3 روز در معرض نور آفتاب شدید قرار نگیرد. درتزریق ژل لب علاوه بر این مراقب ها موارد دیگری باید رعایت شود.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا موارد دیگری وجود دارد که در تزریق ژل لب باید به آن اهمیت داد؛ بعد از انجام تزریق به هیچ عنوان از نی ها برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید و تا 2 هفته از هر نوع ماساژ صورت و نواحی نزدیک لب اجتناب نمایید. تا 2 هفته بعد از تزریق، از ادویل ها، ویتامین E، زنجفیل، جینسنگ و سیر استفاده نکنید، چرا که موارد ذکر شده می تواند سبب کبودی شوند.

فیلر بهتر است یا بوتاکس

در واقع، کاربرد فیلر (ژل) و بوتاکس با هم متفاوت هستند و هر یک برای رسیدن به هدفی استفاده می شوند. اما برای مقایسه، باید گفت که ژل می تواند ماندگاری بیشتری به نسبت بوتاکس ها داشته باشد. ساختار و اساس کار فیلر و بوتاکس با هم فرق دارد. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات پوست می شود و فرد دیگر نمی تواند به طور مثال پیشانی خود را حرکت دهد و این شاید برخی خوشایند نباشد. اما در نهایت تصمیم نهایی با خود فرد است. بهتر است برای انتخاب بین بوتاکس و ژل با متخصص جوانسازی پوست و مو کلینیک ما مشورت کرده و بعد نسبت به انتخاب بین این دو گزینه تصمیم گیری نمایید.

کاربرد مزوتراپی

به حداقل رساندن خطرات و افزایش نتیجه مطلوب

پرکننده های چین و چروک یکی از ایمن ترین روش های زیبایی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. اما مواردی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از ایمن بودن درمان خود انجام دهید:

اجازه ندهید فیلر های ارزان شما را گول بزنند. اگر درمان پرکننده چین و چروکی به شما پیشنهاد می شود که هزینه آن بسیار کمتر از هزینه های معمول است، احتمالا انجام دهنده از مهارت کافی برخوردار نیست و یا از مواد غیر استاندارد استفاده می شود.
همه پرکننده های چین و چروک باید در محیط پزشکی و با وسایل استریل انجام شوند. درمان هایی که در خانه ها، هتل ها، آبگرم یا استراحتگاه ها انجام می شود، صرف نظر از اینکه چه کسی آنها را انجام می دهد، در محیط های پزشکی انجام نمی شود.
فیلر ها را از خارج مطب پزشک تهیه نکنید. بدانید که چه چیزی به شما تزریق می شود و از پزشک خود بپرسید که آیا از فیلر چین و چروک مورد تایید استفاده می شود؟ 
برای محافظت از پرکننده و محافظت در برابر تغییرات رنگدانه پس از التهاب ناشی از تزریق سوزن، روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید.

قیمت تزریق فیلر

هزینه برای هر پزشک و با توجه به ناحیه جغرافیایی، متفاوت خواهد بود. تزریق درمان انتخابی است و شامل هزینه های بیمه نمی باشد. سعی کنید هنگام انتخاب جراح، کیفیت، تحصیلات و میزان تجربه جراح را مد نظر قرار دهید، نه هزینه. شما می توانید جهت مشاوره رایگان با کارشناس کلینیک ما تماس بگیرید.
اسکرول به بالا