کلینیک اعتماد

 پلاسما

 پلاسماجت چیست ؟

پلاسما  یکی از جدیدترین تکنیک های جوان سازی پوست  می باشد که می تواند پوست را آبرسانی کند و باعث درخشان تر شدن پوست شود. این عمل زیبایی به صورت سرپایی و کاملا بدون درد است. استفاده از این روش به دلیل خطرات و عوارض کمتر آن نسبت به سایر روش ها بسیار مورد توجه پزشکان و متخصصین زیبایی قرار گرفته است. به کمک دستگاه پلاسما جت آکنه، عارضه های پوستی مانند افتادگی پلک، رفع چین و چروک اطراف ناحیه چشم لیفت صورت ،لیفت بینی قابل درمان است. این روش بدون خون ریزی و بریدگی انجام می شود و نیاز به بخیه ندارد. پلاسما جت عوارض چندانی نداشته و به مراقبت های کمتری نسبت به سایر روش ها مخصوصا روش های جراحی دارد.

 پلاسماجت

کاربردهای پلاسماجت

پلاسما جت کاربرد های پزشکی و زیبایی بسیاری دارد که یکی از مهم ترین کاربرد آن رفع و درمان افتادگی پلک می باشد. افتادگی پلک علاوه بر تاثیر منفی بر زیبایی فرد می تواند موجب سر درد و کم شدن دید در فرد نیز شود. در گذشته افتادگی پلک با عمل جراحی درمان می شد که عوارضی مانند طولانی بودن روند درمان، امکان بروز عفونت را به همراه داشت. روش  پلاسما کم درد ترین و سریع ترین روش درمان افتادگی پلک محسوب می شود. این روش که یکی از جدیدترین  روش های درمانی افتادگی پلک می باشد؛  به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.

کاربرد  پلاسماجت

روش انجام و مکانیسم اثر پلاسما جت

پلاسما حالت جدیدی از ماده است که بیشتر شبیه گاز بوده اما با حرارت زیادی همراه است. تفاوتی که این ماده با گاز دارد این است که پلاسما بر خلاف گاز رسانا بوده و در اثر تماس با سایر مواد سریعا سرد می شود که این خصوصیت باعث شده که در زمینه پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. پلاسما که از ذرات گازی یونیزه تشکیل شده است توسط دستگاه به سطح پوست وارد شده که در نتیجه آن مشکل پوستی درمان می شود. در این روش پوست ناحیه تحت درمان با پلاسما جت به صورت نقاط ریز و  با فاصله کم سوزانده می شود. این کار موجب تبخیر قسمت هایی از لایه های عمیق پوست شده که در نتیجه آن پوست جمع می شود.

مزایا  پلاسماجت

مزایایی پلاسما

  •  کلاژن سازی را تحریک کرده و موجب جوانسازی پوست می شود.
  • از این روش برای درمان نواحی کوچک که با سایر روش های درمانی امکان پذیر نیست، می توان بهره برد.
  • این روش سریع و بدون درد انجام می شود.
  • گرمای ناشی از پلاسما جت به عمق پوست نفوذ می کند و به سطح پوست آسیب نمی زند.
  • درمان با پلاسما تنها به یک یا دو جلسه نیاز دارد.
  • در این روش پوست با گذشت زمان و بطور طبیعی شروع به تولید کلاژن و افزایش الاستین می‌کند.
  • درمان با تکنیک پلاسما جت دوام و ماندگاری خوبی دارد .
 پلاسماجت صورت

چه مناطقی از پوست را می‌توان با این روش درمان کرد؟

پلاسما جت برای افراد زیر توصیه نمی‌شود

پلاسما جت برای خانم های باردار، افراد مبتلا به بیماری های غددی، کسانی که دارای پلاتین در اندام های داخلی هستند، اشخاصی که بیماری دیابت کنترل نشده دارند و کسانی که دارای التهاب های چرکی در ناحیه تحت درمان هستند مناسب نیست.

تعداد جلسات موردنیاز پلاسماجت

تعداد جلسات پلاسماجت کاملا بستگی به مقدار افتادگی و نوع پوست و سن بیمار دارد. معمولاً بین ۳- ۱ جلسه درمانی لازم است.در بعضی اشخاص با یک جلسه نتایج رضایت بخش اند در بعضی احتیاج به ۲- ۳ مرتبه تکرار پلاسماست.

تأثیرات لایه‌برداری پلاسمایی روی پوست

باز شدن غددچربی

تحریک و رشد سلول‌ها

بهبود سدیم پوست

روشن شدن پوست

کاهش تغییر رنگ

اکسیژن‌رسانی به پوست

مراقبت‌های بعد از انجام جت پلاسما

چلاسما جت

توصیه های قبل از اقدام برای پلاسما جت پلک

به اندازه کافی درباره اعتبار کلینیک و تخصص و مهارت پزشک فکر کنید.در جلسات مشاوره با پزشک خود تعارف نکنید. همه سوالات خود را بپرسید و درباره انتظارات خود با او صحبت کنید.
در صورتی که حساسیت پوستی دارید یا قبلا چشمان خود را جراحی کرده‌اید، پزشک را مطلع کنید. توجه کنید که این جراحی می‌تواند جراحی زیبایی یا درمانی باشد. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، به پزشک اطلاع دهید.
حداقل از دو هفته قبل از عمل مصرف سیگار، قلیان و الکل را متوقف کنید.

بهترین کلینیک برای انجام پلاسما جت پلک در تهران

به دلیل حساسیت چشم، انجام پلاسما جت در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید با اطمینان خاطر کامل، عمل پلاسما جت پلک را در کلینیک اعتماد انجام دهید. این کلینیک یکی از معتبرترین کلینیک‌ های پوست و مو در تهران است. در این کلینیک عمل پلاسما توسط پزشکان متخصص و ماهر انجام می‌شود و زیبایی و جذابیت بار دیگر به چشمان شما بر خواهد گشت.

عوارض و معایب پلاسما جت

در مقایسه با عوارض جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، پلاسما جت پلک عوارض بسیار کمی دارد. قرمزی، التهاب، تورم و کبودی در محل درمان از عوارض شایع پس از انجام این عمل هستند. به علاوه ممکن است تا یکی دو روز پس از عمل در محل درمان احساس گرگرفتگی یا گرما وجود داشته باشد. طی یک هفته پس از پلاسماجت نیز ممکن است محل درمان پوسته ریزی داشته باشد که کاملا طبیعی است. همه این عوارض طبیعی و البته کوتاه مدت هستند. معمولا عوارض پلاسماجت بینی حداکثر یک هفته تا 10 روز پس از عمل به‌ طور کامل برطرف می‌شوند. بنابراین اگر عوارض طولانی‌ تر شدند، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

هزینه انجام پلاسما جت

هزینه استفاده از این روش پایین تر از جراحی پلاستیک است  و به طور معمول عواملی  مانند حجم کار، ناحیه تحت درمان، مهارت پزشک متخصص  بر هزینه انجام آن تاثیرگذار است. اگر قصد انجام پلاسما جت در یک کلینیک معتبر را دارید می توانید با مشاوران کلینیک ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

اسکرول به بالا