کلینیک اعتماد

جستجو...
آخرین مقالات

کلینیک جوانسازی پوست در تهران

بهترین کلینیک جوانسازی پوست در تهران

کلینیک رویان اعتماد یکی از بهترین مراکز جوانسازی پوست در تهران می باشد. این مجموعه با بهره گیری از آخرین روش های روز دنیا انواع خدمات کاشت مو و ابرو، جوانسازی پوست و … را انجام می دهد. جوانسازی پوست یکی از مهمترین روشها برای رفع چین‌ و چروک و آسیب‌های پوستی می باشد. در واقع پوست بزرگترین اندام در بدن شما است، ممکن است خیلی به پوست خود فکر نکنید. اما پوست وظیفه مهمی دارد. پوست شما دائما از شما محافظت می کند، عفونت ها را از بدن شما دور می کند و شما را از بیمار شدن نگه می دارد. هیچ چیز بیشتر از داشتن ظاهری زیبا به شما اعتماد به نفس نمی دهد. مراقبت مناسب از پوست، به دلیل اینکه پوست قابل توجه ترین قسمت بدن یک فرد است، اولویت اول برای ایجاد این احساس می باشد.

جوانسازی پوست چیست؟

جوانسازی پوست شامل درمان های مختلفی است که هدف آن بازگرداندن پوست از هرگونه آسیب دیدگی است. آسیب پوست می تواند در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، یک بیماری زمینه ای یا نشانه طبیعی پیری باشد. برخی از راه های جوان سازی پوست عبارت اند از:

برخی از روشهای جوانسازی پوست عبارتند از:
لایه برداری پوست با لیزر
لایه برداری شیمیایی
میکرودرم ابریژن و درم ابریژن
میکرونیدلینگ
فیلرهای پوستی
بوتاکس
لیفتینگ

دلیل تغییرات پوست با افزایش سن

با افزایش سن ، تغییرات متعددی در اپیدرم و درم رخ می دهد. در اپیدرم ، قرنیه هاتجمع می یابند و ظاهری خشن و کسل کننده به پوست می دهند. در درم ، محتوای کلاژن کاهش می یابد و الیاف کلاژن و الاستین بی نظم و تکه تکه می شوند. این امر ساختار زیرین اپیدرم را تضعیف می کند و منجر به ایجاد چین و چروک می شود.

 

پیری درونی در مقابل بیرونی پوست

اگرچه همه پوست های پیر دارای تغییرات ساختاری مشترک هستند ، اما تغییرات بیرونی پوست از جهات مختلف متفاوت است. پیری درونی در نتیجه روند طبیعی پیری رخ می دهد، در حالی که پیری خارجی ناشی از عوامل محیطی، به ویژه قرار گرفتن در معرض آفتاب، ایجاد می شود. پیری درونی با وخامت طبیعی اجزای پوست، از دست دادن گردش سلول و تغییرات ساختاری در بافت زیر پست همراه است که به مرور زمان رخ می دهد. علاوه بر این، پوست پیر کاهش توانایی ترمیم آسیب همراه با کاهش تعداد فیبروبلاست ها و ماست سل ها را نشان می دهد.

تصور می شود که عوامل خارجی با کاهش آنتی اکسیدان ها و افزایش گونه های فعال اکسیژن ، پوست را پیر می کنند. علاوه بر این ، اشعه ماوراء بنفش می تواند مستقیماً با ایجاد شکستن رشته اسید نوکلئیک و ایجاد ارتباط متقابل و اصلاح پروتئین های ساختاری و اسیدهای نوکلئیک به پوست آسیب برساند.

کاربرد موضعی عوامل رشد و سایتوکاین ها برای جوانسازی پوست

عوامل رشد و سایتوکاین ها در بهبود زخم های پوستی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند. 13 عوامل رشد که مستقیماً بر بیوسنتز کلاژن تأثیر می گذارد عبارتند از: فاکتور رشد مشتق از پلاکت ، فاکتور رشد اندوتلیال عروقی (VEGF) ، فاکتور رشد اپیدرمی (EGF) ، فاکتور محرک کلونی گرانولوسیت ، فاکتور رشد کراتینوسیت و فاکتور رشد کبدی. 13 سیتوکین هایی که بر بیوسنتز کلاژن تأثیر می گذارند.

اگر چه چندین مطالعه نشان می دهد که عوامل رشد موضعی و سیتوکین ها از نظر بالینی باعث جوانسازی پوست شده اند ، اما اندازه مولکولی بزرگ آنها  توانایی آنها را برای نفوذ به لایه محکم را محدود می کند. 17 مولکول بزرگتر از 500 Da به طور کلی به راحتی به لایه شاخی نفوذ کرده و به سلولهای کراتینوسیت موجود در قشر پایه برسید. یکی از راه های ممکن برای ورود مولکول های بزرگتر مانند فاکتورهای رشد و سایتوکاین ها از طریق فولیکول های مو ، غدد عرق یا پوست آسیب دیده است، برای مثال ، میکرونیدلینگ یا لیزر می تواند برای نفوذ به لایه های زیرین موثر باشد.

ترمیم پیری پوست در تهران

کلینیک زیبایی اعتماد پیشرو در خدمات جوانسازی پوست با کادری مجرب و حرفه ای و جدیدترین تجهیزات روز دنیا می باشد. در این کلینیک خدمات جوانسازی پوست برای خانم ها و آقایان توسط پزشک متخصص خانم و آقا انجام می گیرد. متخصصان پوست و زیبایی آموزش دیده ما سالها تجربه دارند و برای پاسخگویی به تمام سوالات شما و انجام اقدامات صحیح زیبایی در زمینه روش های جوان سازی برای شما در دسترس هستند برای تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

021۸۸۶۸۱۵۵۶

 ۰۹۰۱۲۷۲۲۰۰۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا