کلینیک اعتماد

اتوپلاستی

اتوپلاستی

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش روشی است که در آن سایز و حالت گوش تغییر می یابد. در این روش  اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند،  با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد. اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد. گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد.

مراحل اتوپلاستی

مراحل انجام اتوپلاستی

بیهوشی: این عمل با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می شود.

برش جراحی: با توجه به اقداماتی که قرار است روی گوش انجام شود برش های جراحی ایجاد خواهد شد. روش به کاربرده شده کاملا به جراح بستگی دارد زیرا قبل از انجام جراحی تمامی فاکتورهای جراحی بررسی شده است. در این جراحی برش معمولا در قسمت پشت گوش انجام می شود یا اگر در قسمت جلوی گوش برش نیاز داشته باشد در چین های گوش زده می شود تا بعد از جراحی پنهان شود. پس از جداشدن پوست از غضروف جراح به غضروف های گوش دسترسی پیدا کرده و می تواند اقدامات لازم را روی گوش انجام دهد. اگر ناهنجاری های گوش در میزان و ضخامت غضروف ها باشد جراح به اندازه لازم از آنها برداشته تا گوش به حالت طبیعی اصلاح شود و در صورتی که نیازی به برداشتن غضروف  نیست جراح با زدن بخیه های دائمی حالت غضروف را به حالت طبیعی تبدیل می کند.

مزیت اتوپلاستی

مزایای انجام اتوپلاستی

 • جراحی زیبایی بسیار ایمن است.
 • خطری فرد را تهدید نمی کند.
 • نواقص گوش را برطرف می کند.
 • اعتماد به نفس افراد را افزایش می دهد.
 • با استفاده از اتوپلاستی فرد به زیبایی طبیعی دست پیدا می کند.

کاربرد اتوپلاستی

انجام عمل اتوپلاستی برای موارد زیر کاربرد دارد:

  • گوش ها دورتر از سر قرار گرفته است.
  • گوش ها نسبت به سر بزرگ هستند.
  • فرد از جراحی زیبایی گوش قبلی خود ناراضی بوده است.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی گوش

عمل جراحی زیبایی گوش برای افرادی مناسب است که از سلامت کامل برخوردار باشند و مبتلا به عفونت های مزمن درمان نشده ی گوش نباشند و درمان عفونت گوش برای ایشان انجام شده باشد. برای کودکانی که بخواهند این عمل را انجام دهند باید به طور معمول 5 سال یا بیشتر سن داشته باشند، زمانی که غضروف گوش کودک برای اصلاح، به اندازه ی کافی مقاوم شده باشد. عمل جراحی زیبایی گوش برای نوجوانان و افراد بالغی مناسب است که از سلامت کامل برخوردار باشند و مبتلا به بیماری های خاص که در بهبودی اختلال ایجاد می کنند، نباشد و سیگاری نباشد.

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

هزینه انجام عمل گوش

هزینه انجام عمل گوش به عوامل مختلفی مانند طول زمان انجام جراحی، نحوه تغییر شکل و مواد بی حسی مورد نیاز بستگی دارد. معمولا جراحی هایی که با استفاده از مسکن یا بی حسی موضعی انجام می‌شوند، هزینه کمتری در مقایسه با آنهایی که نیاز به بیهوشی کلی دارند، خواهد داشت. شما می توانید برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کلینیک رویان تماس حاصل فرمایید.

اسکرول به بالا