کلینیک اعتماد

پاک کردن تاتو

تاتو یا خالکوبی یکی از کارهای زیبایی قدیمی است و بسیاری از انسان‌ها از گذشته‌ های بسیار دور روی جاهای مختلفی از بدن و صورت خود خالکوبی می‌کردند.  بسیاری از افراد در یک برهه از زمان تمایل به زدن تاتو روی صورت یا بدن خود دارند، اما ممکن است با گذشت زمان و تغییر عقیده‌ آن‌ها، از وجود تاتو بر صورت و بدن خود ناراحت باشند یا بخواهند طرح آن را عوض کنند. در این شرایط راه حل چیست و آیا به طور کلی آثار تاتو از بین خواهد رفت؟ روش‌های بسیار زیادی برای پاک سازی تاتو در نقاط مختلف بدن وجود دارد، اما تاثیر آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و در بعضی از موارد استفاده از این روش‌ها تنها سبب کم‌رنگ شدن آثار خالکوبی خواهند شد.

انواع لیزر برای از بین بردن تاتو

از آنجا که طول لیزر با موج های مختلفی برای درمان خال کوبی های رنگی مورد نیاز است، نمی توان از یک سیستم لیزر به تنهایی برای از بین بردن تمام جوهرهای موجود و ترکیب رنگ ها استفاده کرد. تحقیقات کنونی بر روی لیزرهای پیکو سکند (picosecond) متمرکز شده است که ممکن است در از بین بردن تاتو موفق تر از لیزرهای کیوسوئیچ باشد. در حال حاضر برای پاک سازی تاتو از سه نوع لیزر استفاده می شود که عبارت اند از :

لیزر کیوسوئیچ ان دی دیاگ Q-switched Nd:YAG

لیزر کیوسوئیچ روبی Q-switched ruby

لیزر کیوسوئیچ الکساندریت Q-switched alexandrite

لیزرهای کیوسوئیچ روبی و الکساندریت برای از بین بردن رنگدانه های سیاه، آبی و سبز مفید هستند.

از لیزر کیوسوئیچ ان دی دیاگ با طول موج 532 نانومتر برای از بین بردن رنگدانه های قرمز و با طول موج 1064نانومتر برای حذف رنگدانه های سیاه و آبی استفاده می شود.

مجموعه تخصصی کلینیک اعتماد مجهز به لیزر کیوسوئیچ (Qswitch) است، که با استفاده از آن می‌توان به خوبی جوهرهای خالکوبی آبی، سبز و تیره مخصوصا مشکی (که رنگ بیش از نیمی از کل خالکوبی ها را در برمی گیرد) را پاک کرد. متخصصین ما آماده ارائه مشاوره‌های دقیق و حرفه‌ای برای از بین بردن تاتوهای ناخواسته شما هستند.

پاک کردن تاتو با لیزر

مراقبت های قبل از جراحی لیزر پاک‌کننده تاتو

مراقبت های بعد از جراحی لیزر پاک کننده تاتو

پاک کردن تاتو با لیزر حرفه ای

روش های پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو در چند جلسه صورت می گیرد؟

مشخص نیست تاتو طی چند جلسه به طور کامل برداشته می شود. برداشتن خال کوبی، به نوع خال کوبی و توانایی بدن در از بین بردن جوهر از پوست بستگی دارد. پاکسازی تاتو برای غالب افراد به 5 تا 8 جلسه درمانی نیاز دارد. برخی حذف کامل تاتو را بعد از 3 یا 4 جلسه مشاهده می کنند؛ برخی دیگر در صورت وجود جای زخم قابل توجه یا استفاده از روش لایه برداری، به 10 جلسه درمانی نیاز دارند.

برای اینکه پوست زمان کافی برای بهبودی بین درمانها و سیستم ایمنی بدن زمان کافی برای دفع جوهرهای خرد شده داشته باشد، باید شش تا هشت هفته بین جلسات لیزر فاصله باشد. برای رسیدن به نتایج ایده آل، توصیه می کنیم سه ماه بین درمانها صبر کنید.

مزایای پاک کردن تاتو با لیزر

آیا بعد از پاک کردن تاتو جای آن می ماند؟

در پاک کردن تاتو با لیزر، چنانچه از پروتکل های مناسب لیزر استفاده شود و مراقبت های بعد از درمان توسط بیمار رعایت شود، جای زخم باقی نخواهد ماند. مگر این که خال کوبی از قبل با زخم همراه بوده باشد. لیزر رنگدانه خال کوبی را در پوست هدف قرار داده و تجزیه می کند و خال کوبی بدون ایجاد زخم در پوست پاک می شود.

پاک کردن تاتو

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

متاسفانه در کلینیک‌ های مختلف یک تعرفه ثابت برای پاکسازی تاتو وجود ندارد. اما طبق بررسی‌ های انجام شده معمولا هزینه هر جلسه درمان به عوامل متعددی مانند پیچیدگی طرح تتو، رنگ‌های به کار رفته در آن، گستردگی طرح تاتو، عمر خالکوبی، دستگاه لیزر و هزینه ارائه خدمات در کلینیک مورد نظر بستگی دارد. شما می توانید جهت مشاوره و رزرو وقت در کلینیک تخصصی لیزر و زیبایی  اعتماد تماس بگیرید.

اسکرول به بالا