کلینیک اعتماد

کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت ابرو فولیکول های  مو که شامل مو و قسمت های جزئی می باشد که  وظیفه ساخت و رشد مو را بر عهده دارند از قسمتی از پشت سر و بین دو گوش قرار دارد گرفته می شود و به ناحیه ابرو منتقل می  شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح کرد.

انواع کاشت ابرو

کاشت ابرو و مو شباهت بسیاری به هم دارند با این تفاوت که در کاشت ابرو تعداد فولیکول های جدا شده از بانک مو بسیار کمتر است. برخی از روش های کاشت ابرو دارای عوارض زیادی هستند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. امروزه روش های جدید برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد که دارای درد و خون ریزی نمی باشد. در ادامه جدیدترین روش کاشت ابرو را بررسی می‌کنیم:

روش کاشت ابرو SUT

روش کاشت ابرو SUT زیر مجموعه روش کاشت FIT است. در این روش احتمال آسیب دیدن به فولیکول های مو کمتر است زیرا پزشک به جای استفاده از هولدر دستی از دستگاه برای جداکردن فولیکول ها استفاده می کند. این روش مدت زیادی در کاشت ابرو مورد استفاده قرار گرفته است و درد و خون ریزی آن از FIT کمتر است چرا که دستگاه با دقت و ظرافت بیشتری فولیکول مو را از سر جدا می‌کند.

روش کاشت ابرو FIT

در این روش پزشک تک تک فولیکول های مو را انتخاب کرده و از پوست جدامی کند. این کار توسط هولدر دستی انجام می شود به همین دلیل ممکن است هنگام جداکردن مو فولیکول و ریشه مو آسیب ببیند. در این روش بخیه وجود ندارد و خونریزی محدود است و نسبت به روش های قدیمی درد آن کمتر است.

روش کاشت ابرو MFIT

روش کاشت ابرو Micro FIT جدیدترین روش کاشت ابرو است. در این روش دقت برداشتن موها از روش  SUT بیشتر است. این روش نیز از زیر مجموعه های روش FIT است و برای برداشتن موها نیاز به جراحی وجود ندارد. دستگاهی که در این روش  برای برداشتن مو استفاده می شود دقت بالایی دارد و بیشترین حجم موی استخراج شده قابلیت پیوند دارند.فولیکول‌های برداشته شده اغلب سالم هستند و رشد می‌کنند

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی در زمان و هزینه صرفه جویی می کند و باعث اعتماد به نفس ، آرامش خاطر و رضایت فرد از چهره خود می شود.

سن مناسب برای کاشت ابرو

معمولا کاشت ابرو برای افراد بین 18 تا 25 سال انجام نمی شود مگر در موارد خاصی که فرد با تایید پزشک نیاز به انجام آن داشته باشد.

کاشت ابروی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابروی طبیعی برای کسانی که به دلایل مختلف ابروهایشان از بین رفته و یا آسیب دیده است روشی بی خطر و مطمئن می باشد. کسانی که دارای شکستگی هستند یا مدل ابروهای طبیعی شان متناسب نیست می توانند از روش کاشت ابرو استفاده نمایند.

کاشت ابرو یک راهکار موثر برای جایگزینی یا اصلاح بخش های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم و یا مشائل ژنتیکی در افراد مشاهده می شود.

توصیه های بعد از کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

هزینه های این عمل به عوامل مختلفی مانند پزشک جراح، کلینیک، نوع بیهوشی، روش انجام جراحی و … بستگی دارد. بسیاری از افراد به دلیل پرداخت هزینه کمتر این عمل را در کلینک های بی کیفیت توسط افراد غیر متخصص انجام می دهند که باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری می شود. توصیه می شود که اگر قصد انجام این کار را دارید حتما در یک کلینیک مجهز و توسط افراد متخصص این کار را انجام دهید.شما می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاع بیشتر از نحوه انجام کار با ما تماس حاصل فرماید تا کارشناسان ما این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

اسکرول به بالا