کلینیک اعتماد

تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از ماندگار ترین روش های جوان سازی و جبران حجم از دست رفته چربی پوست است. پیوند چربی روشی است که در آن بافت چربی از ناحیه مورد نظر فرد برداشته می شود و پس از طی پروسه در ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

با افزایش سن پوست دچار تغییراتی می شود که یکی از آنها نزول و افتادگی بافت های نرم صورت است که در نتیجه باعث چین و چروک و ایجاد خطوط ظریف تا عمیق در پوست می شود. چین های اطراف  بینی، دور چشم و سایر چین و چروک ها از جمله چروک هایی هستند که معمولاً با افزایش سن به وجود می آیند. با افزایش سن لایه چربی زیر پوست به تدریج کاهش می یابد و باعث شل شدن و افتادگی پوست و کاهش استحکام بافت پوست می شود. به همین دلیل کانتو صورت یعنی برجستگی های طبیعی و مدل صورت تغییر می کند که  برای جبران حجم از دست رفته بافت مورد نظر در پوست از روش هایی مانند استفاده از فیلرها و در برخی مواقع پروتز ها وتزریق چربی اتولوگ می توان استفاده کرد.

 تزریق چربی به نواحی صورت

اکثر مردم فکر می کنند که مهم ترین علائم پیری چین و چروک و افتادگی پوست است در حالی که مهم ترین دلیل بروز پیری در چهره کاهش حجم صورت است. از دست رفتن حجم صورت می تواند باعث برجسته شدن نواحی استخوانی صورت و گودی اطراف چشم شود. روش های مختلفی برای افزایش حجم و جوان سازی پوست صورت وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تزریق ژل، بوتاکس و تزریق چربی اشاره کرد.  در این روش  از چربی های هر  فرد فقط خاص همان فرد استفاده می شود. چربی در واقع نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد. تزریق چربی به منظور جوانسازی و زیبایی برای تمام افراد و با هر سنی قابل انجام است.

تزریق چربی به خط اخم

زاویه سازی فک با چربی

تزریق چربی برای زاویه سازی فک و چانه یک روش بسیار خوب می باشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در این روش فرایند زاویه سازی به گونه ای اجرا می شود که صورت به شکل زاویه دار دیده شود و استخوان های فک پایین به سمت گوش ادامه پیدا کنند. در روش تزریق چربی، می توان کانتورهای اطراف صورت را برای زاویه سازی، کشیده تر کرد تا فک شبیه عدد 7 به نظر برسد.

تزریق به خط اخم

تزریق چربی می تواند نشانه های پیری و چین و چروک را که اغلب با بالا رفتن سن اتفاق می افتد را از بین ببرد. برای از بین بردن خطوط اخم اغلب از بوتاکس و تزریق کردن  چربی استفاده می شود.

تزریق چربی برای زاویه سازی فک

تزریق به گونه

با تزریق چربی به گونه ها می توان به بهبو زیبایی صورت کمک کرد. از لیپوساکشن جهت بازیابی مواد چربی استفاده می شود، سپس این مواد، پاکسازی و آماده شده تا برای تزریق  در گونه استفاده شوند.

مزایایی تزریق چربی

تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

برای انجام  تزریق  ابتدا باید فرد مشاوره لازم جهت انجام  این عمل را انجام دهد و توسط پزشک معاینه شود تا مشخص شود که آیا نیاز به تزریق  وجود دارد یا خیر. از مهم ترین نکات برای انجام این روش این است که فرد باید دارای چربی کافی در بافت بدنش برای برداشت باشد. آن چه می تواند قبل از انجام این متد حائز اهمیت باشد این است که افراد  به ثبات وزنی مناسب که مد نظرشان است  رسیده باشند. تزریق چربی برای افراد جوانی که دچار نقص یا کمبود حجم در نقاط خاصی از صورت خود شده اند مناسب است. چین و چروک های عمیق و افتادگی در چانه در  یک سوم پایین صورت اثر پتوز یا افتادگی  را ایجاد می کند تزریق در نواحی آتروفیک و معمولاً در دو سوم بالایی صورت یک روش طبیعی جهت  ترمیم  و زیبایی است.

مزایای تزریق چربی به سینه چیست؟

بسیار از زنان ترجیح می دهند سینه خود را با ایمپلنت بزرگ نکنند. مزیت اصلی پیوند چربی این است که شامل استفاده از بافت خود به جای یک وسیله خارجی مانند ایمپلنت است.  از آنجایی که ایمپلنت های سینه مصنوعی هستند ، بدن با تشکیل کیست به آنها پاسخ می دهد. از آنجا که چربی مورد استفاده برای پیوند از خود فرد است پس زده نمی شود. چربی از ناحیه دیگری از بدن شما مانند شکم ، ران و باسن جمع آوری می شود.چربی تزریق شده معمولاً در سطوح مختلف پوست و بافت سینه توزیع می شود. این بدان معناست که سینه شکل بسیار طبیعی خواهد داشت. از آنجا که چربی نیز در زیر پوست سینه قرار می گیرد،کیفیت پوست را نیز افزایش می دهد. پیوند چربی سینه همچنین می توانید برای افزایش و بهینه سازی نتیاج کاشت سینه یا عمل لیفت سینه بسیار موثر باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مزوتراپی در سعادت آباد

آیا تزریق چربی عوارض دارد؟

مانند هر روش زیبایی، تزریق چربی نیز می تواند در صورتی که از روش های غیر اصولی  استفاده شود باعث بروز عوارض متعددی گردد. همچنین تجربه و مهارت پزشک نیز تاثیر زیادی در کیفیت کار و جلوگیری از بروز عوارض متعدد گر همچنین مراقبت های بعد از تزریق نیز اولویت مهمی دارد. انتخاب مرکز مناسبی مانند کلینیک زیبایی رویان اعتماد خیال شما را از بروز عوارض ناشی از تزریق چربی راحت می کند. عوارض تزریق چربی می تواند موارد زیر باشد:

 • عدم تقارن در محل تزریق
 • جمع شدن مایع یا خون زیر پوست
 • عفونت
 • واکنش به مواد بی حسی
 • آسیب به لایه های زیرین پوست
 • آسیب به بافت اصلی پوست
 • از بین بردن عصب پوست
 • تغییر دائمی رنگ پوست
 • آمبولی
 • لخته شدن خون
 • کم بودن تأثیر تزریق

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری چربی تزریق شده به عوامل گوناگونی بستگی دارد اما به طور معمول بین 2 الی 12 ماه در پوست باقی می ماند. فراموش نکنید که چربی تزریق شده از چربی بدن خودتان است و در صورتی که فعالیت های سنگینی داشته باشید و سوخت و ساز بدنتان افزایش یابد، باعث کاهش چربی های تزریق شده می گردد.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی معمولا نسبت به محل تزریق و کاری که قرار است انجام شود متفاوت است. توصیه می شود برای انجام این  تزریق حتما به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید تا افراد متخصص تزریق را برای شما انجام دهند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با کلینیک رویان تماس حاصل نمایید.

اسکرول به بالا