کلینیک اعتماد

مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش درمانی است که معمولا به درمان لایه میانی پوست می پردازد و دارای کاربرد گسترده ای است و از جوان سازی پوست تا لاغری موضعی و حتی ریزش مو را در بر میگیرد. مزوتراپی روش درمانی بدون نیاز به جراحی و بیهوشی است که با استفاده از سوزن های ریز و تزریق میکرو مواد مورد نیاز پوست را به آن تزریق می کند و بهترین بازدهی در کمترین زمان را دارد. سوزن های به کار رفته در این روش بسیار ریز می باشد و حدودا در عمق دو تا چهار ملیمتری پوست نفوذ پیدا می کنند و دارای هیچ گونه درد و خون ریزی نمی باشد.

انواع مزوتراپی

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو روی گردش خون بافت ها و تقویت فولیکول مو اثر می گذارد و باعث جلوگیری از تحلیل رفتن فولیکول ها می شود. همچنین روی غدد چربی نیز اثر می گذارد و باعث ترشح آن می شود که در نتیجه باعث رشد مو و جلوگیری از ریزش مو می شود. از این روش به عنوان درمان مکمل در کنار روش کاشت مو استفاده می شود. زمان انجام مزوتراپی می تواند قبل یا بعد از کاشت مو انجام شود. در مزوتراپی مو محلولی که تزریق می شود به صورت موضوعی عمل می کند به همین دلیل دارای عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها می باشد.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یکی از روش های بسیار موثر برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی  و لکه های روی پوست می باشد. استفاده از این روش باعث سفت شدن و لیفت صورت می شود. همچنین برای از بین بردن غبغب نیز بسیار خوب عمل می کند. برای از بین بردن غبغب با عمل جراحی علاوه بر نیاز به بیهوشی و تحمل درد بعد از عمل، دوره نقاهت نیز وجود دارد که نیازمند مراقبت ویژه است. اما در روش از بین بردن غبغب با استفاده از مزوتراپی بدون درد و خون ریزی و بدون نیاز به بیهوشی به راحتی می توان غبغب را از بین برد.

مزوتراپی دور چشم

تیرگی دور چشم می تواند عوامل مختلفی داشته باشد از جمله وراثت و عوامل محیطی مانند بی خوابی و خستگی، مشکل در گردش خون که باعث تیرگی دور چشم شما می شوند و باعث تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره شما می شوند. در روش مزوتراپی چشم با تزریق دوز مناسب مواد مغذی ناحیه زیر چشم با افزایش گردش خون و تقویت پوست این ناحیه باعث از بین رفتن تیرگی زیر چشم می شود. همچنین این روش به خوبی پف و چین و چروک دور چشم را از بین می برد.

مزوتراپی لاغری

گاهی در نواحی مختلف بدن مانند ران، بازو، شکم و پهلو چربی جمع شده باعث ایجاد چاقی می شود که به سختی از بین می رود. همچنین با از بین رفتن این چربی ها پوست این ناحیه شل و افتاده می شود که ظاهری نازیبا به بدن می دهد. در مزوتراپی لاغری علاوه بر از بین رفتن چاقی موضعی پوست نیز سفت می شود. در این روش با کمک موادی که تزریق می شود سوخت و ساز و گردش خون در ناحیه مورد نظر افزایش می یابد و باعث از بین رفتن چربی ها می شود.

کاربردهای مزوتراپی

به طور کلی کاربرد های مزوتراپی به شرح زیر می باشد:

کاربرد مزوتراپی

افرادی که نباید سراغ مزوتراپی بروند

هر چند مزوتراپی یک روش بی خطر و مناسب است اما برای برخی از افراد توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث واکنش منفی بدنشان شود این افراد شامل:

مراقبت های بعد از مزوتراپی

هزینه مزوتراپی

هزینه مزوتراپی به نوع درمان و تعداد جلسات آن بستگی دارد. توصیه می شود که اگر قصد انجام این کار را دارید حتما در یک کلینیک معتبر این کار را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. کلینیک رویان با سابقه ای که در زمینه پوست و مو دارد ارائه دهنده بهترین خدمات زیبایی است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با کلینیک رویان تماس حاصل فرماید.

اسکرول به بالا