کلینیک اعتماد

ميكرودرم ابريژن

ميكرودرم ابريژن روشی برای لایه برداری و تجدید سازی پوست صورت است که به صورت غیر تهاجمی انجام می شود. میکرودرم می تواند برای آسیب های ناشی از نور خورشید، خطوط ریز پوست، چین و چروک ها، لکه های که با بالا رفتن سن بر صورت ایجاد شده، آکنه، جای زخم، لک و پیس ها و دیگر موارد مربوط به پوست یک روش درمانی و ترمیمی مفید باشد.

ميكرودرم ابريژن چیست؟

میکرودرم ابریژن درمانی غیر تهاجمی است و به آرامی پوست شما را لایه برداری می کند. بعد از چند جلسه درمان با میکرودرم پوست شما صاف تر، روشن تر و یکنواخت تر می شود. میکرودرم (که متخصص پوست آن را انجام می دهد) با میکرودرم خانگی که خودتان در خانه با یک کیت مخصوص انجام می دهید، تفاوت دارد. درمانی که متخصص پوست انجام می دهد، کمی بیشتر به پوست نفوذ می کند. میکرودرم برای هر رنگ پوستی، امن و مناسب است.

فواید ميكرودرم ابريژن

کاربردها و فواید ميكرودرم ابريژن

هدف از میکرودرم ابریژن، رسیدن به پوستی جوان، نرم، درخشان و یکدست است. مراجعین معمولاً برای رفع مشکلات زیر به کلینیک اعتماد مراجعه می‌کنند:

انواع روش های ميكرودرم

انواع ميكرودرم ابريژن

ميكرودرم با نوک الماسی

این نوع میکرودرم را با استفاده از وسیله‌ی دستی نوک الماسی انجام می‌دهند که به‌ آرامی سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا می‌کند. در این پروسه سلول‌های مرده مکیده شده، سطح پوست تمیز می‌شود. میکرودرم نوک الماسی جهت عمل در نواحی حساس تر صورت همچون اطراف چشم‌ها  و  همچنین پوست‌های حساس مناسب‌تر است.

میکرودرم کریستالی

در این نوع روش با استفاده از یک وسیله‌ی دستی کریستال‌هایی روی سطح پوست اسپری می‌شود که منجر به تراش ملایم لایه‌ی سطحی می‌گردد. در مرحله بعد سلول‌های مرده و کریستال‌های اسپری شده به درون دستگاه مکیده می‌شوند. این روش معمول‌تر است و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای انجام این روش از دستگاه خاص میکرودرم استفاده می‌شود. در این دستگاه کریستال ظریفی که معمولاً از جنس اکسید آلومینیوم است با فشار مناسب و از قبل تنظیم‌شده روی پوست اسپری شده و لایه‌های فوقانی پوست دچار خراش جزئی می‌شوند. بدین ترتیب سطح مناسبی از پوست با کنترل بسیار دقیق لایه‌برداری می‌شود. درواقع عمق لایه‌برداری و شدت آن توسط پزشک تنظیم می‌گردد که با توجه به نیاز بیمار و نوع مشکل پوستی این موضوع متغیر است.

مراقبت های بعد از ميكرودرم ابريژن

مزایای میکرودرم نسبت به لیزر و سایر روش‌ها

میکرودرم برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

انجام میکرودرم مانند تزریق بوتاکس محدودیت سنی خاصی ندارد و به طور معمول کودکان 12 سال تا بزرگسالان (تا رده ی سنی 65 سال) می توانند از میکرودرم بهره گیرند. باید دانست که برای میکرودرم حداکثر سنی نیز وجود ندارد اما لازم به ذکر است، برای افرادی که با سن 70 سال اقدام به میکرودرم می نمایند خطر آسیب پذیری بیشتری وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه بود.

مراقبت‌های بعد از میکرودرم

  • بعد از انجام این روش پوست کمی سوزش داشته و قرمز می‌شود که باید از کرم‌های تشخیصی پزشک که التهابات را کاهش می‌دهند استفاده کرد.
  • درصورتی‌که میکرودرم عمیق انجام داده باشید بهتر است بعد از انجام دادن زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و حتماً از ضد آفتاب یا کرم مخصوص پزشک استفاده نمایید.
  • درصورتی‌که بعد از 30 دقیقه قرمزی پوست از بین نرفت باید از کرم‌های رفع کننده التهاب که معمولاً اکسید زینک است استفاده شود.
  • پیشنهاد می‌شود برای رفع التهاب و نتیجه‌گیری بهتر بعد از انجام میکرودرم از کرم‌های مرطوب‌کننده ، ماسک‌های ویتامینه و تقویت‌کننده‌ها استفاده شود؛ زیرا بعد از میکرودرم اثرپذیری‌ این مواد چندین برابر خواهد شد.
  • حتماً به این نکته توجه داشته باشید که اگر از کرم‌های حاوی AHA و رتینول استفاده می‌کنید، باید تا سه روز قبل و سه روز بعد از انجام میکرودرم مصرف این داروها را قطع کنید.

هزینه ميكرودرم ابريژن

در خصوص هزینه ی میکرودرم باید گفت که این هزینه به عواملی همچون وضعیت پوست بیمار و تعداد دفعاتی که نیاز است فرد این درمان را تکرار نماید، بستگی دارد. از این رو لازم است که پوست فرد توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه گردد و بعد از آن هزینه ی درمان محاسبه شود.

اسکرول به بالا